Skip to content

צור קשר

צריך מידע? תרגיש חופשי להשתמש בכלי המידע

אודות

קהילת הרמח"ל היא הבית של הרמח"ל, ביתם של כל אוהבי ה', המחפשים את כל הדרכים להתדבק בו. משתדלים להנחיל יהדות נקיה ולהנגיש חכמה אדירה לפי תורת הרמח"ל זי"ע

הקמה

הקהילה נוסדה בשנת 2002 במטרה לחשוף ולהנגיש את תורת הרמח"ל לכלל הציבור. הקהילה מונה קבוצת חברים טובים שבראשם עומד הרב דויד שלם יצ"ו המקדיש את כל כוחו ומרצו להבנת תורת הרמח"ל והנחלתה

הקהילה

קהילת הרמח"ל מונה כמה מאות חברים הפזורים ברחבי העולם. החוט המקשר אותם הוא אהבת ה' ותורתו, ודבקות בדרך שהתווה עט"ר הרמח"ל הקדוש. כל אחד יכול להיות חבר ובלבד שיקיים את "מסילת ישרים" בכל דקדוקיה, ילך "בדרך ה'" וירא "מאדיר במרום"

פעילות

עיקר ההתמקדות היא באתר, במחקר ובהוצאה לאור. המטרה, להנגיש את תורת הרמח"ל הקדוש זי"ע ע"י מחקרים, ספרים, מאמרים, הרצאות, שיעורים, הוצאה לאור, דיוור ישיר, צפייה והאזנה לשיעורים.

שיעורים

השיעורים ניתנים בשבתות, בבית הכנסת "יגיע כפיים" בירושלים, מיד אחרי תפילת מוסף משעה 11:00 - 10:00 ועוסק בתיקוני זוהר תניינא כבסיס מרכזי המסתעף לכלל תחומי תורת הסוד.

שאיפות

דבקות. אבל אנחנו יודעים שיהדות אמתית ניתן להשיג רק בעבודה ומודעות עצמית ואין קיצורי דרך. שואפים להקים כולל שיעסוק בעיקר בלימוד והפצת תורת הסוד והמוסר ע"פ שיטת הרמח"ל.

האני מאמין של הרב שלם

משתדל להפיץ וללמד, ולשאוף להגיע לרמה שנוכל לשמש דוגמה אישית. מאמין שניתן להתחבר לקב"ה ישירות, ללא אמצעים, שתדתלנים, קמיעות, ושאר עבודה זרה המונעים את הדביקות. ידיעת ה' היא חובה קיומית (וגם דאורייתא), ומי שלא מגיע לידיעה זו נקרא שלא הבין כלום. חובה כל כל אחד לדעת ולשאול את עצמו: מהי חובתו בעולמו וחובתו כלפי בוראו? למי הוא מתפלל? בשביל מה? ומהו הערך האמיתי של לימוד התורה. אין יהודי שלא שומר מצוות, השוני היחיד הוא בכמות ובאיכות. תורת עט"ר הרמח"ל הקדוש היא מסילה ישרה המובילה להבנת האמת האחת והיחידה!​

תהיה שותף לזיכוי הרבים!

הזכות לזיכוי הרבים!

הוראת קבע
מטבע קטן ליום > ברכה מפי עליון

security      secure
סליקה באמצעות חברת UPAY מאובטחת בתקן PCI

המידע שלך בטוח! תקשורת מאובטחת המוצפנת בפרוטוקול SSL

שלח זכויותך על פני המים.

גם תמיכה חד פעמית – השתתפות ברוכה וחיונית

אין קבלת קהל! במקום להגיע תנצלו את הזמן להוסיף לימוד תורה
נייד לברורים בנושאי רכישה
05-832-94-94-7

שלח מייל

ניתן לפנות אלינו בכל שאלה בנושא האתר

זכויות יוצרים:

שימוש עצמי שאינו מסחרי.
 • יש רשות להעתיק ולהשתמש בחומר לשימוש עצמי בלבד. אלא אם כן צויין במפורש ובאופן נקודתי: "מותר ומצווה להפיץ ללא הגבלות".
 • מותר לצטט קטעים מוגבלים (לא מאמרים שלמים ו/או ספרים) באתרים אחרים ובלבד שלא יעלה על 10% מהספר או המאמר. ובלבד שינתן קרדיט ולינק לדף באתר שממנו הועתק. אין הרשות מקנה שום קנין ו/או זכויות יוצרים על התכנים, בין ישיר ובין עקיף, ואין זה משנה אם התוכן הועתק ישירות מהאתר או מאתר אחר שהעתיק מאתרנו.
 • כדאי במקרים פרטניים ליצור קשר על מנת לקבל רשות יחידתית.
 • בכל שימוש שמותר, חובה לתת קרדיט:
            "כל הזכויות שמורות לרב דויד שלם, קהילת הרמח"ל  ramhal.net"
 
שימוש מסחרי / אפליקציות / "זיכוי הרבים".
 • אין רשות להשתמש בחומר בכל צורה שהיא לשימוש מסחרי ו/או זיכוי הרבים – ללא אישור והסכם חתום בכתב, הכרוך בתשלום וזאת רק בפניה אישית אלינו.
 • רק התכתבות במייל הכולל אישור / הרשאה מפורש כתוב יהיה אישור ואסמתכתא למשתן רשות.
 • אסור להעתיק טקסט, ספרים, מאמרים, לאתרים / אפליקציות / דפוס / "זיכוי הרבים" ללא אישור והסכם חתום הכרוך בתשלום מקובל שיקבע במשא ומתן. 
 • איננו מתחייבים להסכים ו/או להענות לפנייה, ואין בכל הנאמר כאן הסכמה לשימוש בתכנים.
הסבר:
להבנת האישור והסירוב נביא לדוגמא את ערך "מסילת ישרים". ישנם טקסטים רבים שמסתובבים ברשת, שאין עליהם זכויות ידועות, אבל הם אינם מושקעים, בדוקים, מוגים ע"פ כתבי היד, מנוקדים, ערוכים וכו'. 
 • במסילת ישרים בלבד השקענו עבודה וכספים בסדר גודל של כ 30.000 ש"ח עבור ניקוד, פיסוק, הגהות, השוואות לדפוס ראשון, כתבי יד, המרה לאינטרנט, וכו'  –>  לא כדי שהטקסט יועתק לאתר אחר ו/או אפליקציה, וכיוצ"ב בשאר בספרים ובפרט בתיקונים החדשים, מאמר החכמה, מאמר הגאולה וכו'.
 • על כל זאת, יש להוסיף את ההשקעות האדירות בתוכנת האתר, בניתה, תחזוקה, אחסון אתר, דומיין, מעצבים, גרפיקאים, עורכי וידאו וסאונד וכיוצ"ב.
 • צאו וחשבו, זה רק מסילת ישרים. עכשיו השליכו את העניין לשאר הטקסטים.
 • השקעה אדירה כזאת בד"כ נעשית ע"י הוצאות לאור וגופים כלכליים, בידיעה שהרווחים מההדפסות יכסו את ההשקעה. וברשת האינטרנט יניבו הכנסות מפרסומות, מכירות, כניסות, תרומות וכו'.
 • באתר הזה, – אין החזר מהדפסה, פרסומות וכו' – וכל ההשקעה היא נטו לזיכוי הרבים, לשמוש עצמי, ושלא למטרות ריווח!
 • אנחנו מקפידים שהטקסט יהיה "טקסט חי" כדי שיהיה באמת שימושי ולא רק תמונת PDF, ולא אחת זה מנוצל לרעה ע"י "מזכי הרבים". אפשר למצא ספרים וחוברות ש"רק לקחו".
 • הקלות הבלתי נסבלת של העתק / הדבק, וחוסר הבנה והערכה היא ביטוי של זילות בהשקעות העצומות ובעבודה הרבה המסתתרות אחרי ה"טקסט" הפשוט שעל המסך באיצטלא של זיכוי הרבים. זה בדיוק כמו להזמין ספרים מבית דפוס ולקחת אותם בלי לשלם באיצטלא של "זיכוי הרבים".
 • אין לנו תורמים, פרסומות, תקציבים ושנוררים. ב"ה, כל התרומות שקבלנו עד היום בקושי מכסות את עלות השכרה של שטח האחסון בשרת האינטרנט!
 • אתרים אחרים שהם מלכרי"ם, ולכאורה מרשים להשתמש בתכנים שלהן, ממומנים בפועל ע"י קרנות, תרומות וכו', ובתקציבי עתק. עובדיהם מקבלי משכורות ואף אחד מהם אינו עובד שם ימים כלילות לזיכוי הרבים. ואם נניח שכן – מימלא הזיקה לתכנים היא שולית כיוון שהם רק המנוף לתעסוקה ולהכנסה.
 • במחילה מראש, איש איש כפי כבודו ומעלתו, לא אחת נכוונו עם "צדיקים" שרצו "רק להדפיס" לזיכוי הרבים, אז בבקשה – לא לפנות! 
 • אתם בהחלט מוזמנים לתת כתף ולממן את הפענוח מחדש של הכתב יד, הניקוד, העריכה, הגהה, וכו' (הפירוט לעיל) למשל של הספר קל"ח פתחי חכמה, לקבל עליו את מלא הזכויות ולתת רשות לכל מאן דבעי להעתיק אותו למאגר שלו לזיכוי הרבים – כמובן עם קרדיט וכו'.
 • אין לנו רצון שאחרים יעשו רווחים, יוקרה, מאגרים, שם, כניסות וכו' – מהזיעה שלנו. רוצים לזכות את הרבים? פרסמו את האתר ושימו לינק אלינו.
 • הערכת הרבים וההכרה באתר שלנו היא הנגזרת המינימאלית להכרה במפעל האדיר הזה.
 • רוצים להיות שותפים? להביע הערכה? בהחלט ניתן לתרום.
אם כן.
אתם מוזמנים בשמחה ומתוך הערכה לשים לינק לאתר שלנו.
בתקוה להבנתכם.